Atrakcje

Park Oliwski

Spotkać tu można okazy roślin sprowadzonych niemal z całego świata, podziwiać założone w 1920 roku alpinarium (ogród skalny), oranżerię, groty szeptów i kaskadę Potoku Oliwskiego, 112- metrową aleję strzyżonych lip oraz posadzoną jeszcze w XVII w. aleję grabową.

Stare miasto

Tętniące życiem Główne Miasto obejmuje zamkniętą dla ruchu samochodowego gdańską starówkę z licznymi zabytkami, takimi jak gotycka bazylika Mariacka, Dwór Artusa, będący dawnym domem mieszczańskim, XIII-wieczna, zwieńczona rzeźbami Złota Brama i XVII-wieczna fontanna Neptuna. Okolica jest usiana sklepami z wyrobami bursztynowymi i pamiątkami, a także tradycyjnymi polskimi barami mlecznymi i kawiarniami. Przy ulicy Piwnej mieszczą się liczne piwiarnie.

Marina Gdańsk

„Mariny Gdańsk” położonej nad rzeką Motławą w historycznym centrum Hanzeatyckiego miasta Gdańsk. Przystań ma 290 metrów długości i znajduje się wzdłuż nabrzeża Szafarnia w pobliżu Muzeum Morskiego w Gdańsku. Jest w pełni wyposażona w elektryczność, oświetlenie, wodę i urządzenia sanitarne. Droga od główek portu do mariny jest bardzo łatwa i zajmuje około 45 minut. Przystań jachtowa jest w stanie pomieścić jachty żaglowe o maksymalnym zanurzeniu 3,50 m.

Europejskie Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności – instytucja z siedzibą w Gdańsku, powołana na podstawie umowy z dnia 8 listopada 2007 w sprawie utworzenia i prowadzenia wspólnej instytucji kultury pod nazwą Europejskie Centrum Solidarności, zawartej między Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwem Pomorskim, Miastem Gdańsk, Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym „Solidarność” i Fundacją Centrum Solidarności.

Bazylika Mariacka

Zwana "koroną miasta Gdańska" to Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, największa ceglana, gotycka świątynia w Europie, powstawał 159 lat w kilku etapach w latach 1343-1502. Wysoką na 77,6 m (do kalenicy dachu 82 m) masywną wieżę wieńczy galeryjka widokowa, z której podziwiać można panoramę miasta.

Muzeum Drugiej Wojny Światowej

Jedyne muzeum w Europie, które na wielką skalę upowszechnia wiedzę o II wojnie światowej, ukazuje polską perspektywę na największy konflikt w dziejach ludzkości, kultywowanie pamięci o ofiarach totalitarnych systemów i bohaterach walk o wolność wielu narodowości. Promuje Polskę jako kraj "strażnika pamięci" Europy i świata o latach 1939-1945, znający i honorujący wartość wolności i postaw obywatelskich.